Malý hrdina do domácnosti - Bosch IXO

Hravý a lehký, to je malý velikán Bosch IXO. Akumulátorový šroubovák IXO se pyšní celou řadou dovedností a bohatého příslušenství. Bosch představil na podzim roku 2019 již šestou generaci tohoto legendárního akumulátorového šroubováku.

1) Bosch IXO 5

Bosch IXO 5 je ideální na každodenní práci v domácnosti. S tímhle akumulátorovým šroubovákem je montáž a demontáž nábytku snadná a rychlá. Dotáhne šroubky kdekoliv a kdykoliv. Bosch IXO 5 je jednorychlostní šroubovák, který překvapí svoji lehkostí. Hmotnost je totiž jen 300 gramů. Ergonomický tvar rukojeti a inovativní spoušť zajišťuje pohodlný úchop. Rukojeť je navíc pogumovaná a vybavena měkkou tlumící vložkou. Samozřejmostí je i vestavěné osvětlení, zvané PowerLight, které umožňuje nasvícení v tmavších prostorech. Uživatel má na výběr mezi bodovým či rozptýleným osvětlením. Co se týče samotných parametrů, tak i v tomto ohledu si Bosch IXO 5 vede velmi dobře. Kapacita akumulátoru je 1,5 Ah a napětí akumulátoru je 3,6 V.  Na samotné nabíjení AKU článku by měly stačit tři hodiny. Nevýhodou však je, že šroubovák nelze používat během nabíjení. 

Fotograife: Bosch IXO 5 varianta balení Basic

AKU šroubovák IXO 5 je k dostání ve třech variantách balení. Základní varianta nazvaná Basic obsahuje nabíječku a 10 standardních šroubovacích bitů. Druhou možností je varianta Medium. V níž navíc najdete úhlový nástavec. Třetí varianta nese označení Full, ve které kromě výše uvedeného příslušenství naleznete ještě excentrický nástavec.

2. BOSCH IXO 6 

AKU šroubovák IXO 6 je vyráběn ve 2 barevných variantách: klasické zelené barvě  a malinově růžové, kterou vybrali sami uživatelé prostřednictvím hlasování. Nový model je inspirován hravostí a lehkostí. Stroj je uložen v moderní krabičce, aby mohl být po ruce a na očích a nerušil atmosféru interiéru.

Základní odlišností od předchozího modelu IXO 5 je doplnění regulace rychlosti. Uživatel tedy může určovat rychlost otáček podle materiálu, se kterým aktuálně pracuje. Šroubovák lze nabíjet USB kabelem nebo pomocí nabíjecí stanice, kterou je však potřeba dokoupit. Stav nabití akumulátoru indikuje viditelná dioda.

Fotografie: Bosch IXO 6 V v malinové barvě

I u této generace nechybí rozsáhlá nabídka příslušenství IXO collection. Tento malý pomocník svému majiteli dopomůže otevřít láhev vína, okořenit nejen večeři, řezat různé materiály či rozdmýchat gril. Samozřejmostí jsou i klasické nástavce pro nastavení točivého momentu či excentrický nástavec.

Všechny novinky

Související produkty